TE Connectivity Raychem Cable Protection B-106-3631-221-6184
B-106-3631-221-6184 picture photo
Mfg. Part Number
B-106-3631-221-6184
Manufacturer
Product Category
Terminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Brief Description
QUICK CONNECT TERM
Datasheet Download
B-106-3631-221-6184.pdf
Availability of B-106-3631-221-6184
QUANTITY
B-106-3631-221-6184 Order Process
Ship out your order
Specifications of B-106-3631-221-6184
Internal Part NumberEIS-B-106-3631-221-6184
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminals - Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B-106-3631-221-6184
B-106-3631-221-6184 Details Description
Related parts for B-106-3631-221-6184
KEY LEGEND SET C ALPHABET 26PC datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 660 I/O 1152BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/COVER 2 X 1" NPT datasheet.pdf