TE Connectivity Raychem Cable Protection B-155-05-100-18-9
B-155-05-100-18-9 picture photo
Mfg. Part Number
B-155-05-100-18-9
Manufacturer
Product Category
Solder Sleeve
Brief Description
SHIELD TERMINATOR 18 AWG LEAD
Datasheet Download
B-155-05-100-18-9.pdf
Availability of B-155-05-100-18-9
QUANTITY
B-155-05-100-18-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B-155-05-100-18-9
Internal Part NumberEIS-B-155-05-100-18-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductSolderSleeve Wire Splices
Standard Package2,500
Category Cables, Wires - Management
FamilySolder Sleeve
SeriesSolderSleeve B-155, One-Step
TypeWire to Wire
Diameter0.169" (4.3mm), 0.189" (4.8mm)
Length1.154" (29.30mm)
ColorClear
FeaturesPreinstalled Lead Wire
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B-155-05-100-18-9
B-155-05-100-18-9 Details Description
Related parts for B-155-05-100-18-9
RES SMD 16.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 750 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR COMMON MODE 4700UH 0.4A datasheet.pdf
RES 226 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
COMPACT ROBOT CRIMP PIN CHAIN datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 294MA 2.6 OHM TH datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 500MW DO213AB datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 2-ROWS-L datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf