JST Sales America Inc. B13B-ZR-SM3-TF
B13B-ZR-SM3-TF picture photo
Mfg. Part Number
B13B-ZR-SM3-TF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER ZH TOP 13POS 1.5MM
Datasheet Download
B13B-ZR-SM3-TF.pdf
Availability of B13B-ZR-SM3-TF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B13B-ZR-SM3-TF Order Process
Ship out your order
Specifications of B13B-ZR-SM3-TF
Internal Part NumberEIS-B13B-ZR-SM3-TF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesZH
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions13
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.059" (1.50mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B13B-ZR-SM3-TF
Related LinksB13B-ZR, B13B-ZR-SM3-TF Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B13B-ZR-SM3-TF Details Description
Related parts for B13B-ZR-SM3-TF
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 48SSOP datasheet.pdf
SENSR PRESSUR 1-5V 0-14.6PSI NPN datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 6POS datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 1.25MM RA TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf