JST Sales America Inc. B15B-PH-SM3-TB
B15B-PH-SM3-TB picture photo
Mfg. Part Number
B15B-PH-SM3-TB
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER PH TOP 15POS 2MM SMD
Datasheet Download
B15B-PH-SM3-TB.pdf
Availability of B15B-PH-SM3-TB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B15B-PH-SM3-TB Order Process
Ship out your order
Specifications of B15B-PH-SM3-TB
Internal Part NumberEIS-B15B-PH-SM3-TB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPH
PackagingTape & Reel (TR)
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.130" (3.30mm)
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder
Fastening TypeDetent Lock
FeaturesSolder Retention
Contact FinishTin-Lead
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B15B-PH-SM3-TB
Related LinksB15B-PH, B15B-PH-SM3-TB Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B15B-PH-SM3-TB Details Description
Related parts for B15B-PH-SM3-TB
RES ARRAY 8 RES 39 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN RING 1/0 AWG #1/2 SOLIS datasheet.pdf
LED 3157 REPLACEMENT YLW WTR CLR datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16QFN datasheet.pdf
IDT 100 ASSY FDTO 2POS TIN datasheet.pdf
600 PPR datasheet.pdf
RES 80.6K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
TAPER PIN EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
IC EEPROM 512KB SER I2C 8TSSOP datasheet.pdf
IC AMP RF LDMOS 15W DSO-20 datasheet.pdf