Murata Electronics North America B222M250V
B222M250V picture photo
Mfg. Part Number
B222M250V
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
B222M250V.pdf
Availability of B222M250V
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B222M250V Order Process
Ship out your order
Specifications of B222M250V
Internal Part NumberEIS-B222M250V
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship B222M250V today.
SeriesB222M
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-B222M250V
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksB222, B222M250V Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
B222M250V Details Description
Related parts for B222M250V
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EYELET datasheet.pdf
CABLE 3COND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
97 MATERIAL SHEETS 1-3/8X1-3/8" datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 4-SOP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 2.25A 136 MOHM TH datasheet.pdf