EPCOS (TDK) B25832C6106K9
B25832C6106K9 picture photo
Mfg. Part Number
B25832C6106K9
Brief Description
CAP FILM 10UF 10% 930VAC QC TERM
Datasheet Download
B25832C6106K9.pdf
Availability of B25832C6106K9
QUANTITY
B25832C6106K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25832C6106K9
Internal Part NumberEIS-B25832C6106K9
Standard Package12
PackagingBulk
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC930V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.362" Dia (60.00mm)
Height - Seated (Max)3.386" (86.00mm)
TerminationQuick Connect Tab - 0.248" (6.30mm)
Lead Spacing0.945" (24.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25832C6106K9
Related LinksB25832, B25832C6106K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25832C6106K9 Details Description
Related parts for B25832C6106K9
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 1.2A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT-323 datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SC70 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT SGL 18POS GOLD datasheet.pdf