EPCOS (TDK) B25834D6336K4
B25834D6336K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25834D6336K4
Brief Description
CAP FILM 33UF 10% 900VAC SCREW
Datasheet Download
B25834D6336K4.pdf
Availability of B25834D6336K4
QUANTITY
B25834D6336K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834D6336K4
Internal Part NumberEIS-B25834D6336K4
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC900V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension2.528" Dia (64.20mm)
Height - Seated (Max)9.764" (248.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834D6336K4
Related LinksB25834, B25834D6336K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834D6336K4 Details Description
Related parts for B25834D6336K4
RES ARRAY 5 RES 100 OHM 6SIP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 580MA 650 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf