EPCOS (TDK) B32021A3332M289
B32021A3332M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3332M289
Brief Description
CAP FILM 3300PF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3332M289.pdf
Availability of B32021A3332M289
QUANTITY
B32021A3332M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3332M289
Internal Part NumberEIS-B32021A3332M289
SeriesB32021
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3332M289
Related LinksB32021A, B32021A3332M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3332M289 Details Description
Related parts for B32021A3332M289
CAP FILM 0.043UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 283V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 57.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
IC TXRX FULLDUP RS485/422 14SOIC datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROID 2VA 50:5 datasheet.pdf
TERM BLOCK 5.00MM 4POS datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.5A CPH3 datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.050 20 POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 22POS GOLD datasheet.pdf
Connector Header 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf