EPCOS (TDK) B32521C3474J289
B32521C3474J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C3474J289
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521C3474J289.pdf
Availability of B32521C3474J289
QUANTITY
B32521C3474J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C3474J289
Internal Part NumberEIS-B32521C3474J289
Standard Package2,720
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.236" W (13.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C3474J289
Related LinksB32521C, B32521C3474J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C3474J289 Details Description
Related parts for B32521C3474J289
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 25NS 84PLCC datasheet.pdf
19P MTA156 ASSY 22AWG RED LF datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 9POS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG RED 1CKT datasheet.pdf
RES 29.4 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 41.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RELAY TIME ANALG 8A 24-240V DIN datasheet.pdf