EPCOS (TDK) B32522C6154K189
B32522C6154K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C6154K189
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32522C6154K189.pdf
Availability of B32522C6154K189
QUANTITY
B32522C6154K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C6154K189
Internal Part NumberEIS-B32522C6154K189
Standard Package4,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C6154K189
Related LinksB32522C, B32522C6154K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C6154K189 Details Description
Related parts for B32522C6154K189
RES ARRAY 4 RES 56 OHM 2012 datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
TOOL METAL WIRE EXTRACTOR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-72VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RES SMD 1.47KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-WIRE 15M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
FILT DSUB 37POS M-F ADPTR datasheet.pdf
TOOL SEPERATOR FOR GECKO 6POS datasheet.pdf