Vishay/Dale RLR32C5361FRB14
RLR32C5361FRB14 picture photo
Mfg. Part Number
RLR32C5361FRB14
Brief Description
RES 5.36K OHM 1% 1W AXIAL
Datasheet Download
RLR32C5361FRB14.pdf
Availability of RLR32C5361FRB14
QUANTITY
RLR32C5361FRB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RLR32C5361FRB14
Internal Part NumberEIS-RLR32C5361FRB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.190" Dia x 0.562" L (4.83mm x 14.27mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RLR32C5361FRB14
Related LinksRLR32C5, RLR32C5361FRB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RLR32C5361FRB14 Details Description
Related parts for RLR32C5361FRB14
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD ADD-ON DUAL PIXEL LVDS PNL datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR 9USMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN 05VOUT datasheet.pdf
CBL RIBN 25COND 0.050 GRAY 275' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf
HI CURRENT HSG 10 POS W/BUSH datasheet.pdf