EPCOS (TDK) B32523Q685J
B32523Q685J picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q685J
Brief Description
CAP FILM 6.8UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q685J.pdf
Availability of B32523Q685J
QUANTITY
B32523Q685J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q685J
Internal Part NumberEIS-B32523Q685J
Standard Package2,040
SeriesB32523
PackagingBulk
Capacitance6.8µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q685J
Related LinksB3252, B32523Q685J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q685J Details Description
Related parts for B32523Q685J
TERM BLOCK PLUG 30POS STR 3.5MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW SOT523 datasheet.pdf
IC XLATOR TTL/CMOS-PECL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 220PF 200V 1111 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
Connector Socket 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf