EPCOS (TDK) B32523Q8104K289
B32523Q8104K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q8104K289
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q8104K289.pdf
Availability of B32523Q8104K289
QUANTITY
B32523Q8104K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q8104K289
Internal Part NumberEIS-B32523Q8104K289
Standard Package2,720
SeriesB32523
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q8104K289
Related LinksB32523Q, B32523Q8104K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q8104K289 Details Description
Related parts for B32523Q8104K289
IC AMP AUDIO 2W MONO B 8DIP datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
CAP CER 330PF 1KV X5F RADIAL datasheet.pdf
RES 3.61K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFM.1S. datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS PIN datasheet.pdf