Taiyo Yuden TMK105F223ZV-F
TMK105F223ZV-F picture photo
Mfg. Part Number
TMK105F223ZV-F
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
TMK105F223ZV-F.pdf
Availability of TMK105F223ZV-F
QUANTITY
TMK105F223ZV-F Order Process
Ship out your order
Specifications of TMK105F223ZV-F
Internal Part NumberEIS-TMK105F223ZV-F
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TMK105F223ZV-F
Related LinksTMK105F, TMK105F223ZV-F Datasheet, Taiyo Yuden Distributor
TMK105F223ZV-F Details Description
Related parts for TMK105F223ZV-F
RES 510 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE RFI COMPACT .250 3A datasheet.pdf
EVALUATION KIT FOR SA03 datasheet.pdf
RELAY REED SPST 500MA 24V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
CTV 19C 19#20 PIN PLUG datasheet.pdf
330UF 35V 10X21 85C AXI datasheet.pdf