EPCOS (TDK) B32529C222K289
B32529C222K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C222K289
Brief Description
CAP FILM 2200PF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C222K289.pdf
Availability of B32529C222K289
QUANTITY
B32529C222K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C222K289
Internal Part NumberEIS-B32529C222K289
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C222K289
Related LinksB32529C, B32529C222K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C222K289 Details Description
Related parts for B32529C222K289
IC REG LDO 3.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 14POS FREE HANGING datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 480MA 871 MOHM datasheet.pdf
IC QUAD HDMI/DVI 2:1 SW 42TQFN datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN EDGE .050 150POS DR TH datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf