EPCOS (TDK) B32529C332J289
B32529C332J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C332J289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C332J289.pdf
Availability of B32529C332J289
QUANTITY
B32529C332J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C332J289
Internal Part NumberEIS-B32529C332J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C332J289
Related LinksB32529C, B32529C332J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C332J289 Details Description
Related parts for B32529C332J289
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG ISOLATED 5V 0.2A 12SOP datasheet.pdf
CONN BATTERY 4 POSITION datasheet.pdf
SITE LICENSE ENCODER ECP2M CONF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
T4016, 3NC+1NO, FLAT ACT, 3 X 0. datasheet.pdf
RES 4.7K OHM .4W 1% RADIAL datasheet.pdf