EPCOS (TDK) B32529C564J
B32529C564J picture photo
Mfg. Part Number
B32529C564J
Brief Description
CAP FILM 0.56UF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C564J.pdf
Availability of B32529C564J
QUANTITY
B32529C564J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C564J
Internal Part NumberEIS-B32529C564J
Standard Package6,000
SeriesB32529
PackagingBulk
Capacitance0.56µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C564J
Related LinksB3252, B32529C564J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C564J Details Description
Related parts for B32529C564J
RES SMD 220 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 4A TO251 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 13POS WALL MT PINS datasheet.pdf
IC REG BCK 2.5V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf