EPCOS (TDK) B32529D1105K189
B32529D1105K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529D1105K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529D1105K189.pdf
Availability of B32529D1105K189
QUANTITY
B32529D1105K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529D1105K189
Internal Part NumberEIS-B32529D1105K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529D1105K189
Related LinksB32529D, B32529D1105K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529D1105K189 Details Description
Related parts for B32529D1105K189
RES SMD 91 OHM 5% 1W 2010 datasheet.pdf
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 107K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 562 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 6COND 24AWG 1000' datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYLON BLUE datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 11 CKTS LGT 30 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
JT 6C 6#12 PIN RECP datasheet.pdf
Octal, 12-Bit, 40/50 MSPS Serial LVDS 1.8 V A/D Converter IC datasheet.pdf