EPCOS (TDK) B32529D6124K289
B32529D6124K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529D6124K289
Brief Description
CAP FILM 0.12UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32529D6124K289.pdf
Availability of B32529D6124K289
QUANTITY
B32529D6124K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529D6124K289
Internal Part NumberEIS-B32529D6124K289
Standard Package4,000
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529D6124K289
Related LinksB32529D, B32529D6124K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529D6124K289 Details Description
Related parts for B32529D6124K289
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 20SSOP datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 48V 15W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
RES 348 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ16B datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 210PO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CTV 66C 66#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
CTV 28C 26#20 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 82 UF 20% 50 V datasheet.pdf