EPCOS (TDK) B32559C1334K000
B32559C1334K000 picture photo
Mfg. Part Number
B32559C1334K000
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32559C1334K000.pdf
Availability of B32559C1334K000
QUANTITY
B32559C1334K000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32559C1334K000
Internal Part NumberEIS-B32559C1334K000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package2,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32559
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.276" L x 0.138" W (7.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.335" (8.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Applications-
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32559C1334K000
Related LinksB32559C, B32559C1334K000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32559C1334K000 Details Description
Related parts for B32559C1334K000
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SSD 56GB SCSI datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.1A 8SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 70A TO220-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
600 PPR M12 CONNECTOR datasheet.pdf
IC SRAM 512KBIT 20MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf