EPCOS (TDK) B32559C6682K000
B32559C6682K000 picture photo
Mfg. Part Number
B32559C6682K000
Brief Description
CAP FILM 6800PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32559C6682K000.pdf
Availability of B32559C6682K000
QUANTITY
B32559C6682K000 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32559C6682K000
Internal Part NumberEIS-B32559C6682K000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package3,000
SeriesB32559
PackagingBulk
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.276" L x 0.118" W (7.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Applications-
FeaturesGeneral Purpose
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32559C6682K000
Related LinksB32559C, B32559C6682K000 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32559C6682K000 Details Description
Related parts for B32559C6682K000
IC REG LDO 5V 0.15A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 6.81 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 2KV 300A DO200 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
IDC PROTECTOR 2POS 24AWG datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4850-A datasheet.pdf
CSTR,STR,SNB,USFT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf