EPCOS (TDK) B32560J6332K289
B32560J6332K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32560J6332K289
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC 2DIP
Datasheet Download
B32560J6332K289.pdf
Availability of B32560J6332K289
QUANTITY
B32560J6332K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32560J6332K289
Internal Part NumberEIS-B32560J6332K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package12,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesSilverCap™ B32560
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case2-DIP
Size / Dimension0.354" L x 0.098" W (9.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32560J6332K289
Related LinksB32560J, B32560J6332K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32560J6332K289 Details Description
Related parts for B32560J6332K289
REGULATOR 6V/1.5A INT SWIT HORIZ datasheet.pdf
SURGE SUPP THYRISTOR 135V TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 1.43KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ADAPTER TERM STRIP JACK 8-32 RED datasheet.pdf
CAP 470MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% BEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 760MA 590 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 20V SMINI4 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W datasheet.pdf