EPCOS (TDK) B32614A2153J008
B32614A2153J008 picture photo
Mfg. Part Number
B32614A2153J008
Brief Description
CAP FILM 0.015UF 5% 2KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32614A2153J008.pdf
Availability of B32614A2153J008
QUANTITY
B32614A2153J008 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32614A2153J008
Internal Part NumberEIS-B32614A2153J008
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32614
PackagingBulk
Capacitance0.015µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC2000V (2kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
Applications-
FeaturesAC and Pulse
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32614A2153J008
Related LinksB32614A, B32614A2153J008 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32614A2153J008 Details Description
Related parts for B32614A2153J008
IC REG LDO 5V 3A DDPAK datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 34POS datasheet.pdf
IC CLK LINK REPLICATOR HDTV datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
USB 2.0 A-PLUG TO MCRO-B-PLUG 2M datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 126UM datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN/JUMP FOR MOD TERM BLCK 2POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
500 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CAP CER 360PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 56POS SKT datasheet.pdf