EPCOS (TDK) B32620A3823J289
B32620A3823J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32620A3823J289
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32620A3823J289.pdf
Availability of B32620A3823J289
QUANTITY
B32620A3823J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32620A3823J289
Internal Part NumberEIS-B32620A3823J289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
Standard Package5,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32620
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.082µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC140V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32620A3823J289
Related LinksB32620A, B32620A3823J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32620A3823J289 Details Description
Related parts for B32620A3823J289
JUMPER-H1505TR/A3048B/X 5" datasheet.pdf
CONN HEADER 120POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
BERGSTIK HDR STR SR datasheet.pdf
DIODE AVALANCHE 1.6KV 110A DO203 datasheet.pdf
SW PB DOOR INTERLOCK SPDT 125V datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR DRV8843 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 400W datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RCPT MALE 8POS PNL MNT .3M LEAD datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
CAP 300F -5% +10% 2.3V T/H datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf