Vishay/Sprague T86C105M050ESSL
T86C105M050ESSL picture photo
Mfg. Part Number
T86C105M050ESSL
Brief Description
CAP TANT 1UF 50V 20% 2312
Datasheet Download
T86C105M050ESSL.pdf
Availability of T86C105M050ESSL
QUANTITY
T86C105M050ESSL Order Process
Ship out your order
Specifications of T86C105M050ESSL
Internal Part NumberEIS-T86C105M050ESSL
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.0µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
ESR (Equivalent Series Resistance)2.7 Ohm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)T86C105M050ESSL
Related LinksT86C105, T86C105M050ESSL Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
T86C105M050ESSL Details Description
Related parts for T86C105M050ESSL
SLEEVE CONNECTION SAKT1/2 datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14TSSOP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 320W datasheet.pdf
TRANS NPN DUAL 10V 70MA MCP6 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
IC CPLD 10MC 5NS 28PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 0.050 14 POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf