EPCOS (TDK) B32652A223K289
B32652A223K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A223K289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A223K289.pdf
Availability of B32652A223K289
QUANTITY
B32652A223K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A223K289
Internal Part NumberEIS-B32652A223K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,680
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A223K289
Related LinksB32652A, B32652A223K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A223K289 Details Description
Related parts for B32652A223K289
RES SMD 820K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 100V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 900UF 250V SCREW datasheet.pdf
IC REDRIVER LVDS 1CH 8WSON datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6 POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf