EPCOS (TDK) B32652A333K189
B32652A333K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A333K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 1KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A333K189.pdf
Availability of B32652A333K189
QUANTITY
B32652A333K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A333K189
Internal Part NumberEIS-B32652A333K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,400
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A333K189
Related LinksB32652A, B32652A333K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A333K189 Details Description
Related parts for B32652A333K189
IC OPAMP GP 220KHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 38 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 1050W datasheet.pdf
IC SDRAM 128M 4MX32 86-TSOP datasheet.pdf
MICRO 51C S 12" RBW JACKP NI datasheet.pdf
CAP CER 8PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.018UF RADIAL datasheet.pdf