EPCOS (TDK) B32652A3394J
B32652A3394J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A3394J
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.39UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A3394J.pdf
Availability of B32652A3394J
QUANTITY
B32652A3394J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A3394J
Internal Part NumberEIS-B32652A3394J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.39µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A3394J
Related LinksB32652, B32652A3394J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A3394J Details Description
Related parts for B32652A3394J
RES SMD 1.8K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CON PWR JCK 2.5 X 6.5MM HIGH CUR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 18POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
MOD OPTIBOX CWDM 1CH 1571NM SC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CLIP PUSH FIT T-BAR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5W 4320 WIDE datasheet.pdf