EPCOS (TDK) B32652A6224J189
B32652A6224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652A6224J189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32652A6224J189.pdf
Availability of B32652A6224J189
QUANTITY
B32652A6224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A6224J189
Internal Part NumberEIS-B32652A6224J189
Standard Package2,800
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A6224J189
Related LinksB32652A, B32652A6224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A6224J189 Details Description
Related parts for B32652A6224J189
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
JFET N-CH 35V 625MW TO92 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 380MHZ 16QSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN STACKER 60POS 0.100" T/H datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G 4-20MA datasheet.pdf
VARISTOR 610V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 50POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT PIN datasheet.pdf