EPCOS (TDK) B32652A7223J
B32652A7223J picture photo
Mfg. Part Number
B32652A7223J
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
B32652A7223J.pdf
Availability of B32652A7223J
QUANTITY
B32652A7223J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652A7223J
Internal Part NumberEIS-B32652A7223J
Standard Package500
SeriesB32652
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.335" W (18.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.571" (14.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652A7223J
Related LinksB32652, B32652A7223J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652A7223J Details Description
Related parts for B32652A7223J
RES 196 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1210 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 12" 8A MED datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT EVAL MINI MODULE SPC564 datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 5A datasheet.pdf