EPCOS (TDK) B32652J1332J189
B32652J1332J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32652J1332J189
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD
Datasheet Download
B32652J1332J189.pdf
Availability of B32652J1332J189
QUANTITY
B32652J1332J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32652J1332J189
Internal Part NumberEIS-B32652J1332J189
Standard Package4,400
SeriesB32652
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC700V
Voltage Rating - DC1600V (1.6kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32652J1332J189
Related LinksB32652J, B32652J1332J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32652J1332J189 Details Description
Related parts for B32652J1332J189
RES SMD 6.2K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 80A D2PAK datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 9-18VIN 12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 32SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
381 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 17.7W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS SKT CRIMP datasheet.pdf