EPCOS (TDK) B32653A224J189
B32653A224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32653A224J189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32653A224J189.pdf
Availability of B32653A224J189
QUANTITY
B32653A224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32653A224J189
Internal Part NumberEIS-B32653A224J189
Standard Package1,400
SeriesB32653
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.433" W (26.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.807" (20.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32653A224J189
Related LinksB32653A, B32653A224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32653A224J189 Details Description
Related parts for B32653A224J189
CONN RECPT 8POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-5 datasheet.pdf
EDGECARD 120POS .050 PCI32 SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
FAN BLWR CF 380X88MM BALL 115VAC datasheet.pdf
QSFP-CX4 DDR 4CH PLENUM OM2 29M datasheet.pdf
DIN-POWER E048MS-3 0C1-1 datasheet.pdf
TOOL SET 4 PC ELECTRONICS PLIERS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf