EPCOS (TDK) B32653A7223K
B32653A7223K picture photo
Mfg. Part Number
B32653A7223K
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 1.25KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32653A7223K.pdf
Availability of B32653A7223K
QUANTITY
B32653A7223K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32653A7223K
Internal Part NumberEIS-B32653A7223K
Standard Package2,880
SeriesB32653
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32653A7223K
Related LinksB32653, B32653A7223K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32653A7223K Details Description
Related parts for B32653A7223K
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A datasheet.pdf
IC SINGLE-ENDED BUS TXRX 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC BUFFER/LINEDVR DUAL XSON8U datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 2BIT BUS SW 8TSSOP datasheet.pdf
AC DRIVE,1HP,240V,0.7KW,3PH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CAP CER 3900PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DOOR SUPPORT RAIL FITS DOOR datasheet.pdf
RES 104K OHM 1W 0.1% RADIAL datasheet.pdf