EPCOS (TDK) B32654A224K
B32654A224K picture photo
Mfg. Part Number
B32654A224K
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32654A224K.pdf
Availability of B32654A224K
QUANTITY
B32654A224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A224K
Internal Part NumberEIS-B32654A224K
Standard Package1,280
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC250V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.827" (21.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationsHigh Pulse, DV/DT
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A224K
Related LinksB3265, B32654A224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A224K Details Description
Related parts for B32654A224K
BUSHING SPLIT 0.375" NYLON WHITE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 5POS R/A 3.50MM datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 560V 9.5A datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf