EPCOS (TDK) B32654A7224J189
B32654A7224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32654A7224J189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
B32654A7224J189.pdf
Availability of B32654A7224J189
QUANTITY
B32654A7224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32654A7224J189
Internal Part NumberEIS-B32654A7224J189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC500V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.551" W (31.50mm x 14.00mm)
Height - Seated (Max)0.965" (24.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32654A7224J189
Related LinksB32654A, B32654A7224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32654A7224J189 Details Description
Related parts for B32654A7224J189
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMB datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR TRI-ST 6DSBGA datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 5M PREWIRED MOD datasheet.pdf
CABLE MOD FLAT 6COND BLACK 1000' datasheet.pdf
SPADE VERSAKRIMP (C-341-10) SPM datasheet.pdf
CAP ALUM 6.8UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Receptacle 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
2 POS RA .040 DIA PIN HDR datasheet.pdf