EPCOS (TDK) B32656S684K564
B32656S684K564 picture photo
Mfg. Part Number
B32656S684K564
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 1KVDC RADIAL
Datasheet Download
B32656S684K564.pdf
Availability of B32656S684K564
QUANTITY
B32656S684K564 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32656S684K564
Internal Part NumberEIS-B32656S684K564
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package192
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32656S
PackagingBulk
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC480V
Voltage Rating - DC1000V (1kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)6 mOhm
Operating Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRectangular Box
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.476" (37.50mm)
ApplicationsSnubber
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32656S684K564
Related LinksB32656S, B32656S684K564 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32656S684K564 Details Description
Related parts for B32656S684K564
CONN MOD PLUG 8P8C UNSHIELDED datasheet.pdf
4 ROW VERTICAL HEADER SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV Y5P RADIAL datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 200MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS54383 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
FILTER EMI 10000PF RADIAL datasheet.pdf