EPCOS (TDK) B32674D4155K
B32674D4155K picture photo
Mfg. Part Number
B32674D4155K
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 10% 450VDC RADIAL
Datasheet Download
B32674D4155K.pdf
Availability of B32674D4155K
QUANTITY
B32674D4155K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32674D4155K
Internal Part NumberEIS-B32674D4155K
Standard Package320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32674
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC275V
Voltage Rating - DC450V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)22.1 mOhm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.240" L x 0.433" W (31.50mm x 11.00mm)
Height - Seated (Max)0.748" (19.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing1.083" (27.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32674D4155K
Related LinksB32674, B32674D4155K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32674D4155K Details Description
Related parts for B32674D4155K
OSC XO 345.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 14 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.750" 3/5MM 2L datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 10' GREY datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR ADC1413D065W1 datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
LED XLAMP 5000K WHITE 18V SMD datasheet.pdf