EPCOS (TDK) B32922C3224K
B32922C3224K picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3224K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3224K.pdf
Availability of B32922C3224K
QUANTITY
B32922C3224K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3224K
Internal Part NumberEIS-B32922C3224K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.276" W (18.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesX2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3224K
Related LinksB32922, B32922C3224K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3224K Details Description
Related parts for B32922C3224K
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 20% 1411 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR ISL59911IRZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 0.056UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1200MM X 400M datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 3W DO204AL datasheet.pdf