EPCOS (TDK) B32922C3333K289
B32922C3333K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3333K289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32922C3333K289.pdf
Availability of B32922C3333K289
QUANTITY
B32922C3333K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3333K289
Internal Part NumberEIS-B32922C3333K289
Standard Package1,170
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3333K289
Related LinksB32922C, B32922C3333K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3333K289 Details Description
Related parts for B32922C3333K289
SWITCH KNOB ILLUM 3POS SPST BLUE datasheet.pdf
LABEL LSR POLY WHITE 1.88 X .83" datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 698K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC RS232 2.5V IEC ESD 20-TSSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC SMB datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 24VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf