EPCOS (TDK) B32922C3474K
B32922C3474K picture photo
Mfg. Part Number
B32922C3474K
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32922C3474K.pdf
Availability of B32922C3474K
QUANTITY
B32922C3474K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32922C3474K
Internal Part NumberEIS-B32922C3474K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32922
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC305V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolypropylene (PP)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.354" W (18.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.689" (17.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32922C3474K
Related LinksB32922, B32922C3474K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32922C3474K Details Description
Related parts for B32922C3474K
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 4.7UH SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
RES 2.37 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 21.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 85.6K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 390 OHM 6SIP datasheet.pdf