EPCOS (TDK) B32923D3334M289
B32923D3334M289 picture photo
Mfg. Part Number
B32923D3334M289
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 20% 305VAC RAD
Datasheet Download
B32923D3334M289.pdf
Availability of B32923D3334M289
QUANTITY
B32923D3334M289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32923D3334M289
Internal Part NumberEIS-B32923D3334M289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,320
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32923
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)0.630" (16.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32923D3334M289
Related LinksB32923D, B32923D3334M289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32923D3334M289 Details Description
Related parts for B32923D3334M289
MEMORY CARD FLASH 20GB datasheet.pdf
IC FIFO 131X18 4-4NS 240BGA datasheet.pdf
CBL RIBN 15COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
1MM DDR2 /FRKLC CONN GFLF datasheet.pdf
BCF 3.81/15/180LR SN BK BX datasheet.pdf
RES SMD 2.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 200MA 2.76 OHM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATPBB523I2 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf