EPCOS (TDK) B37871K5150J070
B37871K5150J070 picture photo
Mfg. Part Number
B37871K5150J070
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 1206
Datasheet Download
B37871K5150J070.pdf
Availability of B37871K5150J070
QUANTITY
B37871K5150J070 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37871K5150J070
Internal Part NumberEIS-B37871K5150J070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package16,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37871K5150J070
Related LinksB37871K, B37871K5150J070 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37871K5150J070 Details Description
Related parts for B37871K5150J070
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REDRIVER I2C 1CH 400KHZ 8DIP datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 12VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 2.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
IGBT 1200V 160A 961W TO247 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS CABLE SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf