EPCOS (TDK) B37930K5150J060
B37930K5150J060 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5150J060
Brief Description
CAP CER 15PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5150J060.pdf
Availability of B37930K5150J060
QUANTITY
B37930K5150J060 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5150J060
Internal Part NumberEIS-B37930K5150J060
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5150J060
Related LinksB37930K, B37930K5150J060 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5150J060 Details Description
Related parts for B37930K5150J060
TVS DIODE 21VWM 39VC SC74-6 datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 48-TQFP datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 16V 10% 0603 datasheet.pdf
MOUNT CIRCULAR TO18 0.038" datasheet.pdf
TRANSITION MOLDED T SHAPE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf