EPCOS (TDK) B37930K5180J070
B37930K5180J070 picture photo
Mfg. Part Number
B37930K5180J070
Brief Description
CAP CER 18PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
B37930K5180J070.pdf
Availability of B37930K5180J070
QUANTITY
B37930K5180J070 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37930K5180J070
Internal Part NumberEIS-B37930K5180J070
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package112,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance18pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37930K5180J070
Related LinksB37930K, B37930K5180J070 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37930K5180J070 Details Description
Related parts for B37930K5180J070
CAP CER 10000PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
IC CAP-TO-DGTL CONV PROG 16LFCSP datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE datasheet.pdf
SCZ 3.81/05/180G SN OR BX datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.1V 0.2A 4SDFN datasheet.pdf