EPCOS (TDK) B37979N5331J051
B37979N5331J051 picture photo
Mfg. Part Number
B37979N5331J051
Brief Description
CAP CER 330PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
B37979N5331J051.pdf
Availability of B37979N5331J051
QUANTITY
B37979N5331J051 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37979N5331J051
Internal Part NumberEIS-B37979N5331J051
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37979N
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance330pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.217" (5.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37979N5331J051
Related LinksB37979N, B37979N5331J051 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37979N5331J051 Details Description
Related parts for B37979N5331J051
IC REG BUCK ADJ 2A TO220-5 datasheet.pdf
IC MOSF DRVR/SYNC SW COMPL 68QFN datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC DIGITAL IF FRONT END 64HTQFP datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR LOW EMI 8TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 150MW VESM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
350 TB RIS CLA PRESS FIT datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 4POS SILVER SLDR datasheet.pdf