EPCOS (TDK) B37984M5474K054
B37984M5474K054 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5474K054
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.47UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5474K054.pdf
Availability of B37984M5474K054
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B37984M5474K054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5474K054
Internal Part NumberEIS-B37984M5474K054
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5474K054
Related LinksB37984M, B37984M5474K054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5474K054 Details Description
Related parts for B37984M5474K054
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 1206 datasheet.pdf
RACK CABINET 70.5X24.19 X 23.87" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X5R 1210 datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
NULL MODEM CABLE datasheet.pdf
RES 15.8K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PROX PNP 3.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
IC GATE DRVR 7.6A LSIDE 6WQFN datasheet.pdf
CONN HDR 58POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
Connector Receptacle HDMI 19 Position Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
PV 74 12 W J/N datasheet.pdf