EPCOS (TDK) B37984M5824K051
B37984M5824K051 picture photo
Mfg. Part Number
B37984M5824K051
Brief Description
CAP CER 0.82UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37984M5824K051.pdf
Availability of B37984M5824K051
QUANTITY
B37984M5824K051 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37984M5824K051
Internal Part NumberEIS-B37984M5824K051
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37984M
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.354" L x 0.295" W (9.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37984M5824K051
Related LinksB37984M, B37984M5824K051 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37984M5824K051 Details Description
Related parts for B37984M5824K051
RES SMD 28.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 86POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
SCOPEMETER 2CH 60MHZ COLOR datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO-215AA datasheet.pdf
GSM/HSPA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 22POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 29POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11MM 85C 2500H datasheet.pdf