OSRAM Opto Semiconductors, Inc. GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2 picture photo
Mfg. Part Number
GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
Manufacturer
Product Category
LED Lighting - White
Brief Description
LED DURIS E5 WARM WHT 2700K 4SMD
Datasheet Download
GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2.pdf
Availability of GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
QUANTITY
GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2 Order Process
Ship out your order
Specifications of GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
Internal Part NumberEIS-GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Optoelectronics
FamilyLED Lighting - White
SeriesDURIS® E 5
PackagingTape & Reel (TR)
ColorWhite, Warm
CCT (K)2700K
Flux @ 85°C, Current - Test-
Flux @ 25°C, Current - Test54 lm (47 lm ~ 61 lm)
Current - Test120mA
Voltage - Forward (Vf) (Typ)3V
Lumens/Watt @ Current - Test150 lm/W
CRI (Color Rendering Index)80
Current - Max180mA
Viewing Angle120°
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, Flat Lead Exposed Pad
Thermal Resistance of Package20°C/W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2 Details Description
Related parts for GW JDSRS1.EC-FTGP-5U8X-L1N2
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
FAN BLOWER 45X7.3MM 5VDC WIRE datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.1A SOT23 datasheet.pdf
SENSOR AMP 500PSI 1-6VDC OUT datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V Z5U 1210 datasheet.pdf
RES SMD 17.4 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC TOUCH CTLR PROJECTED 28UQFN datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.87A 36 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
OSC TCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf