EPCOS (TDK) B37987F5104M054
B37987F5104M054 picture photo
Mfg. Part Number
B37987F5104M054
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL
Datasheet Download
B37987F5104M054.pdf
Availability of B37987F5104M054
QUANTITY
B37987F5104M054 Order Process
Ship out your order
Specifications of B37987F5104M054
Internal Part NumberEIS-B37987F5104M054
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesB37987F
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.197" W (6.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B37987F5104M054
Related LinksB37987F, B37987F5104M054 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B37987F5104M054 Details Description
Related parts for B37987F5104M054
IC RES TEMP 20/20K 3MON 16-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 18POS PIN datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
SBL13(M) datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf