EPCOS (TDK) B41570E5100Q
B41570E5100Q picture photo
Mfg. Part Number
B41570E5100Q
Brief Description
CAP ALUM 100000UF 25V SCREW
Datasheet Download
B41570E5100Q.pdf
Availability of B41570E5100Q
QUANTITY
B41570E5100Q Order Process
Ship out your order
Specifications of B41570E5100Q
Internal Part NumberEIS-B41570E5100Q
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
PackagingBulk
Capacitance100000µF
Tolerance-10%, +30%
Voltage Rating25V
ESR (Equivalent Series Resistance)9 mOhm
Lifetime @ Temp.20000 Hrs @ 105°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current21A
Impedance8 mOhm
Lead Spacing1.248" (31.70mm)
Size / Dimension3.028" Dia (76.90mm)
Height - Seated (Max)4.201" (106.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B41570E5100Q
Related LinksB41570, B41570E5100Q Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B41570E5100Q Details Description
Related parts for B41570E5100Q
TERMINAL TURRET SINGLE .082"L datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DMM COMPACT AUTO RANGING datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
RES MO 1W 7.5K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 11 OLIVE datasheet.pdf
SNSW 0.1A 1/4 NONE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 53A TO-247 datasheet.pdf
OSC VCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf